Dr. Howard J. Resnick- absolwent Harvardu naszym gościem

Hridayananda dasa Goswami był naszym gościem w dniach 31 sierpnia do 4 września 2015 r.

Hridayananda das Goswami (Howard J. Resnick, Ph.D.) urodził się 5 listopada 1948 roku w Los Angeles, w Kalifornii. Jego rodzice pochodzili z Wilna (teren dawnej Polski). Wychowany został w pobożnej, dobrze sytuowanej rodzinie o tradycjach judeochrześcijańskich.
Studiował socjologię, literaturę światową i historię na na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie w 1969 roku spotkał swego przyszłego mistrza duchowego A.C. Bhaktivedantę Swamiego Prabhupadę, założyciela i acaryę Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON). W 1970 roku, otrzymał formalną inicjację w linii Gaudiya Vaisnava, a dwa lata później przyjął wyrzeczony porządek życia sannyasę. Przez kolejne 20 lat czynnie angażował się w propagowanie misji swego mistrza duchowego poprzez ustanowienie ponad 40 ISKCON-owych centrów, tłumaczenie, publikację i dystrybucję książek autorstwa Śrila Prabhupada w Ameryce Środkowej i Południowej, we Włoszech i Grecji.
W 1991 roku powrócił na studia na kierunek Religie Świata. Po ukończeniu studiów kontynuował naukę na Uniwersytecie Harvarda, gdzie w 1996 roku otrzymał doktorat z sanskrytu.
Autor między innymi tłumaczenia i komentarzy do Bhagavat Purany (część 10, 11 i 12) oraz wielu publikacji w tak renomowanych wydawnictwach jak Harvard University Press, University of California Press, i Columbia University Press. Wykładowca uniwersytecki, biegle władający siedmioma językami (angielskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, francuskim, niemieckim i sanskrytem).
Hridayananda das Goswami zakończył niedawno tłumaczenia Bhagavad-gity i pierwszej pieśni Bhagavata-Purany. Obecnie pracuje nad trzyczęściową powieścią historyczną na podstawie wielkiego indyjskiego eposu Mahabharata.
W 2013 roku rozpoczął realizację projektu o nazwie Krishna West.
Więcej informacji na stronie: www.hdggoswami.com i  www.krishnawest.com